3 lutego 2016

Nowy UTM Sophos XG Firewall

   Network i EndPoint security w jednym? Tak, to możliwe, a w dodatku oba systemy ściśle ze sobą współpracują dając maksymalne bezpieczeństwo. Sophos XG Firewall i Sophos Nex-Gen Endpoint z Security Heartbeat to właśnie połączenie w jeden spójny system wzajemnego powiadamiania się obu światów, infrastruktury i użytkowników.

   Jak to działa? Pomiędzy UTM’em, a stacjami końcowymi z EndPointem następuje ciągła wymiana danych (Security Heartbeat) o podejrzanych zachowaniach. Dzięki temu jeśli na stacji końcowej wykryty zostanie jakiś malware lub na firewallu zidentyfikowany zostanie podejrzany ruch, np. malware łączący się do hosta matki, informacja ta jest wymieniana w bezpieczny sposób pomiędzy oboma stronami. Możliwe jest podjęcie szybkiej akcji zaradczej, np. firewall może odizolować zainfekowaną stację zapobiegając utracie danych i rozprzestrzenianiu się zagrożenia. Po wyeliminowaniu zagrożenia stacja kliencka zgłasza swój status do UTMa, a ten może przywrócić normalny ruch i polityki dla tej końcówki.

Technologia ta zauważona została również przez Gartnera, a Sophos znalazł się w kwadracie liderów, zarówno w kategorii Endpoint jak i UTM.

Security Heartbeat – synchronizowane bezpieczeństwo.

Sophos XG Firewall - Security Heartbeat

Eurostyl
Larsson
ZIAJA
RDOŚ w Gdańsku
PCC Intermodal
PRS
ZSiO Gdańsk
NRF
LASY PAŃSTWOWE
RZGW Gdańsk
MANGO MEDIA
BTC
EUROPROJEKT
OPEC GRUDZIĄDZ
AUTOSTARTER