Phone Icon
05 grudnia 2019

Bitglass Next-Gen CASB

Firma Atrasys wprowadziła do swojej oferty produkt firmy Bitglass, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań CASB (bez agentowa ochrona danych w chmurze). Bitglass oferuje kontrolę dostępu do zarządzanych i niezarządzanych aplikacji chmurowych z dowolnego urządzenia (zarządzanego i niezarządzanego) i miejsca, ochronę danych w chmurze z zastosowaniem reguł DLP, szyfrowanie wrażliwych danych, ochronę zasobów chmurowych przed malware, ochronę danych firmowych na urządzeniach mobilnych BYOD.

Next-Gen CASB: Zero-Day data & threat protection, any app, any device, anywhere

Architektura Bitglass

Ochrona danych w spoczynku

Bitglass wykorzystuje API do sprawowania kontroli nad danymi przechowywanymi w aplikacjach chmurowych. Przegląda pliki w celu rozpoznania danych wrażliwych i zagrożeń oraz obejmuje dane mechanizmami kontroli dostępu i współdzielenia.

Ochrona danych w ruchu

Bitglass używa kombinacji reverse proxy, forward proxy i ActiveSync proxy do ochrony danych w ruchu. Reverse proxy i ActiveSync proxy zabezpieczają dostęp do aplikacji chmurowych z dowolnego urządzenia. Forward proxy zabezpiecza komunikację z zarządzanych urządzeń, wykrywa shadow IT, blokuje użycie ryzykownych niezatwierdzonych aplikacji i przekierowuje użytkowników do bezpiecznych, dopuszczonych aplikacji.

Inteligentna ochrona Zero-day

Bitglass wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania zagrożeń zero-day i ochrony aplikacji. Połączenie wykrywania niezatwierdzonych aplikacji z kontrolowaniem dostępu do nich pozwala zapobiec wyciekowi danych z dowolnej aplikacji, również tej nieznanej wcześniej.

Więcej na: https://www.bitglass.com/casb-cloud-access-security-br